POPIS TRASY DO PRODEJNY KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK SPOLEČNOSTI NUMEX

 

Tento popis je určen nevidomým osobám, které zvládají samostatnou chůzi s bílou holí. Přesto i jim doporučujeme, aby si před první cestou trasu prošli s vidícím průvodcem.
Ostatním nevidomým, kteří mají zájem se samostatně pohybovat, ale ještě si nejsou příliš jisti, pak doporučujeme, aby se obrátili na brněnský Tyfloservis s požadavkem, aby s nimi instruktor prostorové orientace a samostatného pohybu trasu nacvičil. Kontaktovat je můžete na tel číslech 541 212 810, nebo 608 572 335.

 

 

V pátek 21. dubna 2017 byla v Brně slavnostně otevřena nová prodejna společnosti Numex. Jde o prodejnu kompenzačních pomůcek všeho druhu pro nevidomé uživatele. Své sídlo má na ulici Říčanské č. 21 v sídlišti Kamechy. A jak se tam dostanete?

Nejsnadněji ze zastávky Bystrc ZOO, autobusovými linkami č. 52 nebo 54. Po vystoupení z vozidla na zastávce Říčanská dohledejte rozhraní chodníku s trávníkem a otočte se tak, abyste jej měli po pravé ruce. Jděte podél něj přibližně 60 metrů. V přímém směru přejděte odbočující ulici. Pro lepší orientaci zde můžete využít signální pásy. Jsou zde hned dva. Ten první vás nasměruje směrem vlevo k přechodu přes ulici, po které jste přijeli. (To se vám bude hodit při cestě zpátky). Ten druhý vás pak nasměruje k přímému přejití již zmíněné, doprava odbočující ulice.

Na protějším chodníku pokračujte stále v přímém směru, tedy ve směru jízdy autobusu. Vodicí linií vám bude střídavě nízká betonová zídka dlouhá vždy asi 5 metrů a obrubník mezi chodníkem a prostorem před vchody do prodejen, které jsou dlouhé vždy asi 15 metrů. Jsou celkem 3. Pozor! Prostory před prodejnami v prvním a třetím úseku jsou cca o 15 cm níže než chodník, takže je k nim nízký schůdek dolů. Stejný prostor před prostřední skupinou vchodů je v úrovni chodníku.

Po dalších cca sedmdesáti metrech přejděte další, doprava odbočující uličku. Zde už nejsou žádné signální pásy. Na protějším chodníku dohledejte po pravé ruce rozhraní chodníku s trávníkem a otočte se tak, abyste jej měli po levé ruce. Jděte podél něj z mírného kopce přibližně 20 metrů. Tam se chodník obloukem stočí směrem k budově. Pozor, asi 1 metr před zdí budovy je, ve vzdálenosti 1 metr od obrubníku, kovový podpěrný sloup. Hned za ním je vchod do prodejny firmy Numex.

 

Zpracováno ke dni 25. 4. 2017